طرز تهیه تخم مرغ عسلی به دو روش!

منتشرشده توسط saman در تاریخ

طرز تهیه تخم مرغ عسلی

شاید شنیده باشید که سالم ترین روش برای طبخ تخم مرغ، نوع عسلیشه! البته طبخ تخم مرغ به صورت املت، طرفدارای بیشتری داره. توی این مطلب بهتون یاد میدیم که با دو روش تخم مرغ عسلی درست کنید. هم روشی توی ماهیتابه که روش سالم تریه و بیشتر باعث حفظ خواص تخم مرغ میشه و هم روش ماکروفری؛ که روش خیلی سریع تریه! خب بریم سراغ مراحل عسلی کردن تخم مرغ برای داشتن یه صبحانه خوشمزه و سالم!

انتخاب بعدی افراد بعد از املت، احتمالا اسکرامبل اگ میشه که خیلی هم خوشمزس. وقتی یکی از دستورات پایین رو برای درست کردن تخم مرغ عسلی انتخاب کردین، باید برای نونی که میخواین همراهش میل کنید تصمیم بگیرین. تخم مرغ وقتی عسلی بشه، مزه غلیظی داره و نمیشه اون رو به تنهایی خورد. بهتره همراهش از نون تست استفاده کنید. اگر هم وقت بیشتری دارید و میخواین یه صبحنه لاکچری آماده کنید، فرنچ تست رو انتخاب کنید! طعم شیرین ملام تست فرانسوی، باعث میشه مزه زیاد و غلیظ تخم مرغ عسلی شده تعدیل بشه و یه طعم همه سند رو. براتون به ارمغان بیاره.

اگر هم دنبال یه طعم خیلی متفاوت هستید، پیشنهاد ما نون سیره! البته میل کردن تخم مرغ عسلی در کنار نون سیر برای صبحانه ایده مناسبی نیست. چون صبحانه در اول روز خورده میشه و بهتره طعمش به سمت شیرینی بره. برای شام که زاید میلی به خوردن چیزهای شیرین ندارید، انتخاب مناسبیه.

عسلی کردن تخم مرغ با ماکروفر:

شاید باورتون نشه ولی این روش عسلی کردن تخم مرغ توی کمتر از یه دیقه ممکنه! فقط به یه پیمانه آب، کمی نمک، یه تخم مرغ و ماکروویو نیاز دارین! به همین سادگی میتونید تخم مرغاتونو آپ پز کنید.

تخم مرغ عسلی در ماکروویو

  • تو یه فنجون شیشه‌ای که بتونید توی ماکروفر بزارید، آب بزارید؛ کمی نمک بهش اضافه کنید و یه تخم مرغ توش بشکنید!
  • یک دقیقه توی ماکروفر بزارین و به کمک یه قاشق جوری که شکلش به هم نخوره، از فنجون در بیارین و همراه با نون دلخواه میل کنید.

تخم مرغ آبپز در ماهیتابه:

عسلی کردن تخم مرغ در تابه

  • یک ظرف رو پر از آب کنید و روی حرارت بزارید تا آبش به جوش بیاد.
  • کمی نمک بهش اضافه کنید. تخم مرغ ها رو توی ظرف جداگانه بشکنید و از صافی رد کنید تا قسمت رقیق آبش خارج بشه.
  • تخم مرغ هارو به آرومی توی ظرف حاوی آبجوش خالی کنید.
  • برای طعم بهتر، میتونید کمی سرکه سیب به آب اضافه کنید.
  • تخم مرغ رو در آبجوش هم بزنید تا زمانی که سفت و یک دست بشه. تخم مرغ رو همونطوری داخل آب خنک بزارین و بعد از چند دقیقه از آب خارجش کنید. تخم مرغ شما به بهترین شکل عسلی شده و اماده خوردنه. نوش جان!
دسته‌ها: انواع غذای اصلی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *