فقط در ۱۵ دقیقه فرنچ تست (تست فرانسوی) درست کنید!

منتشرشده توسط saman در تاریخ

طرز تهیه فرنچ تست در خانه

فرنچ تست یکی از لذیذ ترین صبحانه های فرانسوی است. شاید اسم فرنچ تست را در منوی کافه ها و رستوران های شیک دیده باشید و قیمت بالای آن باعث شده باشد که نتوانید آن را امتحان کنید. دستور زیر را دنبال کنید و یک فرنچ تست خوشمزه درست مثل فرانسوی ها درست کنید.

مواد لازم برای تهیه فرنچ تست:

  • تخم مرغ: ۳ عدد
  • شیر: یک فمجان ( ۲۵۰ میلی لیتر)
  • شکر: ۲ قاشق چای خوری
  • نان تست : ۶ الی ۸ عدد
  • کره: به مقدار لازم

طرز تهیه فرنچ تست:

تخم مرغ ها را در ظرفی بشکنید و هم بزنید. شیر و شکر را هم به آن اضافه کنید و کاملا مخلوط کنید تا یکنواخت شود.

تخم مزغ و شیر در فرنچ تستکف یک تابه با اندازه مناسب را با کره چرب کنید و آن را روی حرارت ملایم قرار دهید. (برای این که کره به خوبی در کف تابه پخش شود، مانند شکل آن را به نوک یک چاقو بزنید. و روی تابه داغ شده حرکت دهید تا کره تمام سطح تابه را بپوشاند.)

پرب کردن تابه برای فرنچ تست

میتوانید از نان مخصوص فرانسوی یا نان های تست آماده استفاده کنید. برای این کار مخلوط تخم مرغ ها، شیر و شکر را در ظرف پهنی که نان تست کامل در آن جاشوند بریزید و نان ها را یکی یکی درون مایه فرنچ تست قرار دهید و اجازه دهید هر طرف نان تست به مدت ۱۰ ثانیه در مواد بماند تا مواد به خوبی جذب نان شوند. بعد از ۱۰ ثانیه نان را در مواد وارانه کنید تا طرف دیگر آن هم کاملا در مایه خیسانده شود.

خیس کردن فرنچ تست در مواد

نان‌های مزه دار شده را را در ماهیتابه قرار دهید و هر طرف آن را به مدت ۵ دقیقه سرخ کنید. تا زمانی که مخلوط تخم مرغ ها وجود دارد میتوانید هر تعداد نان که در اختیار دارید را سرخ کنید ولی اگر از مقادیر گفته شده استفاده کنید، برای همان ۶ تا ۸ نان کافی خواهد بود.

سرخ کردن فرنچ تستفرنچ تست های شما آماده است و میتوانید آن‌ها را در ظرف مورد نظر به همراه نوتلا، عسل یا مربا دلخواه خود سرو کنید. امیدواریم که از طعم آن لذت ببرید. دقت کنید زمانی فرنچ تست کاملا آماده است که اگر با انگشت مانند شکل روی آن را فشار دهید کمی فرو رود و جای انگشت شما روی آن باقی بماند.

فرنچ تست سرخ شده

دسته‌ها: انواع دسر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *