طرز تهیه پوره سیب زمینی (mashed potato) خانگی؛ با طعم رستوران‌ها

منتشرشده توسط saman در تاریخ

طرزتهیه پوره سیب زمینی خانگی

پوره سیب زمینی معمولا در رستوران‌ها به عنوان دورچین بشقاب استیک یا مرغ سوخاری به کار می‌رود. طعم پوره سیب زمینی مانند سیب زمینی سرخ کرده که همراه اکثر غذاها خورده میشود، با ذائقه اکثر افراد سازگار است. یکی از نکات خیلی مهم در تهیه پوره سیب زمینی رعایت کردن تناسب تعداد سیب زمینی‌ها و مقدار کره مصرفی است. علاوه بر این، اضافه نکردن یکباره کره هم تاثیر زیادی در مزه و قوام پوره سیب زمینی دارد. در این مقاله با آموزش قدم به قدم  به شما عزیزان میگوییم که چطور یک پوره سیب زمینی خوشمزه درست کنید و از طعم آن کنار غذاهای دیگر لذت ببرید.

مواد لازم برای تهیه پوره سیب زمینی

دقت کنید مقادیری که برای مواد لازم ذکر می‌شود در نهایت به اندازه شکل بالا به شما پوره سیب زمینی میدهد. پس اگر تعداد نفراتی که میخواهید برای آن‌ها غذا درست کنید از این تعداد بیشتر است، خودتان مواد را به تناسب تعداد تغییر دهید.

  • سیب زمینی بزرگ: ۳ تا ۴ عدد ( معادل ۶۰۰ تا ۷۰۰ گرم)
  • کره قالبی به مقدار لازم ( در ادامه میگوییم بر چه اساسی مقدار کره را تعیین کنید.)
  • شیر گرم: یک چهارم فنجان
  • نمک و فلفل: به مقدار لازم

ابتدا سیب زمینی ها را کاملا خوب بشویید. بهتر است از اسکاج یا سیم ظرف شویی کمک بگیرید که کثیفی های روی سیب زمینی کاملا ار بین برود.

شستن سیب زمینی برای پوره سیب زمینیپس از تمییز شستن سیب زمینی‌ها، آن‌ها را پوست بگیرید و در اندازه هایی مانند شکل زیر تکه تکه کنید و سیب زمینی های تکه شده را در ظرفی بریزید و ظرف را با آب سرد پر کنید به طوری که آب کاملا همه سیب زمینی های داخل ظرف را بپوشاند.

پوره سیب زمینی خانگی

ظرف حاوی آب و سیب زمینی را روی حرارت ملایم قرار دهید و اجازه دهید تا آب به جوش آید. بعد از به جوش آمدن آب اجازه دهید حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه سیب زمینی ها بپزند و ترد شوند. ( زمانی سیب زمینی‌ها را از روی حرارت بردارید که اگر چاقو را در یکی از آن‌ها فرو کنید به راحتی فرو رود و سیب زمینی را نصف کند)

پختن سیب زمینی برای پوره

زمانی که سیب زمینی ها کاملا پخته و ترد شدند، آن‌ها را درون ظرف سوراخ داری بریزید که آب آن را بگیرد و فقط سیب زمینی ها باقی بمانند. سپس سیب زمینی ها را کاملا له کنید.

له کردن سیب زمینی در پورهبعد از له کردن سیب زمینی‌ها، نمک و فلفل را به آن‌ها اضافه کنید و دوباره هم بزنید. سپس یک الی ۲ حبه کره مانند شکل اضافه کنید و مجددا باهم مخلوط کنید. دقت کنید که کره ها به دمای محیط رسیده باشند چون اگر سرد باشند دمای سیب زمینی ها را پایین میارن و در طعم نهایی پوره هم تاثیر میزارن.

کره در پوره سیب زمینی

اگر بعد از مخلوط کردن کره ها با پوره سیب زمین احساس کردید که میزان چسبندگی سیب زمینی ها خیلی بالاست و هنوز به کره نیز داره، بازهم کره اضافه کنید و مخلوط کنید. ( نکته مهم اینه که همه کره ها را باهم اضافه نکنید.) پس از اینکه به اندازه کافی کره اضافه کردید و مخلوط کردید، شیر گرم را اضافه کنید و هم بزنید. ممکن است قبل از اینکه نیاز باشد همه شیر را اضافه کنید به غلظت مورد نظر رسیده باشید. در این صورت نیاز نیست همه شیر را را اضافه کنید.

اضافه کردن شیر به پوره سیب زمینی

پوره سیب زمینی شما آماده است و می‌توانید آن را در ظرف دلخواه سرو کنید. روی ان را میتوانید با جعفری و یا هر سبزی دلخوا دیگری تزیین کنید. از گوجه های گیلاسی هم میتوانید استفاده کنید. به علت رنگ قرمز و تناسب خوبی که با زرد کمرنگ دارد جلوه زیبایی به سفره های شما میدهد.

تهیه پوره سیب زمینی مثل رستورانااگر میخواین پوره سیب زمینی شما حالت رژیمی تر داشته باشه میتونید کره کمتری اضافه کنید. ولی خوشمزه ترین پوره های سیب زمینی که تو رستورانا میل می‌کنید، مقدار زیادی کره دارن و چون معمولا به عنوان دورچین غذا به کار میرن اگر غذای اصلی رو رژیمی درست میکنید، نگران چرب بودن پوره سیب زمینی نباشید و با خیال راحت از طعم خوبش لذت ببرید.


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *