طرز تهیه املت مکزیکی؛ تند و خوشمزه !

منتشرشده توسط saman در تاریخ

املت مکزیکی

شاید اسم املت مکزیکی خیلی کم به گوش شما خورده باشد. ولی با یک بار امتحان کردن این املت جز طرفدارای پر و پا قرص آن می‌شوید. این املت را بر خلاف بقیه املت‌ها اگر تند درست کنید بسیار خوشمزه می‌شود. البته اگر غذاهای تند دوست ندارید، میتوانید فلفل زیاد را از آن حذف کنید و یک املت خوشمزه غیر تند نوش جان کنید.

مواد لازم برای املت مکزیکی:

  • زرده تخم مرغ: ۲ عدد
  • سفیده تخم مرغ : ۳ عدد
  • فلفل قرمز: ۱ قاشق چای خوری
  • نمک: ۱ یا نصف قاش چای خوری
  • فلفل سیاه: ۱ قاشق چای خوری
  • فلفل دلمه: ۱ عدد
  • پیاز: ۱عدد
  • گوجه: ۱عدد

طرز تهیه املت مکزیکی:

یکی از اصلی ترین تفاوت‌های این املت با سایر املت ها، در جدا کردن زرده و سفیده آن است. معمولا در تهیه بقیه املت ها زرده و سفیده را باهم مخلوط می‌کنند ولی در این املت زرده و سفیده را جداگانه هم میزنیم و همان طور که در دستور مواد اولیه نوشته شده است، مقدار سفیده باید از زرده بیشتر باشد.

سفیده تخم مرغ را مانند عکس زیر در ظزفی آنقدر هم بزنید تا مانند شکل کاملا سفید شود و کف کند.

سفیده تخم مرغ در املت مکزیکی

زرده تخم مرغ را در ظرفی جداگانه هم بزنید و پس از زرد شدن و یک نواخت شدن مخلوط آن، مانند عکس از یک نقطه و به آرامی آن را به سفیده اضافه کنید.

مخلوط کردن زرده و سفیده در املت مکزیکی

پس از اضافه کردن زرده به سفیده به آرامی هم بزنید تا مخلوط مانند شکل زیر شود. ( نیازی نیست که مخلوط کاملا یکنواخت شود.)

در ظرف مناسبی کمی روغن بریزید.

مخلوط کردن زرده و سفیده تخم مرغفلفل دلمه ای، پیاز و گوجه رو داخل ماهیتابه بریزید و تفت دهید. پس از تفت دادن کافی، نمک، فلفل و سایر ادویه جات مورد نظر را اضافه کنید و مجددا مواد را باهم مخلوط کنید.

سبزیجات در املت مکزیکیدر یک ماهیتابه تمیز کمی روغن بریزید و  زرده و سفیده مخلوط شده را درون آن بریزید.

پختن تخم مرغ-املت مکزیکیبلافاصله بعد از ریختن تخم مرغ، سبزیجات تفت داده شده را در یک طرف ظرف روی تخم مرغ ها اضافه کنید. دلیل اضافه کردن مواد به یک طرف تخم مرغ ها این است که هنگام تا کردن تخم مرغ و سرو کردن آن شکل بهتری داشته باشد.( در شکل زیر فقط بخشی از سبزیجات اضافه شده نشان داده شده است. )

اضافه کردن سبزیجات در املت مکزیکیدر طرف دیگر تخم مرغ کمی فلفل سیاه و فلفل قرمز اضافه کنید. ( این مرحله باعث می‌شود املت طعم تندی بگیرد. پس اگر نمی‌خواهید املتتان تند شود فقط ادویه های مورد نظز خود مانند زردچوبه و پاپریکا را اضافه کنید. حتی میتوانید هیچ ادویه ای در این مرحله اضافه نکنید)

پس از اضافه کردن سبزیجات و فلفل یا ادویه، در ماهیتابه را ببندید و اجازه دهید املت با درجه ملایم بپزد. این املت با پخته شدن حالت پفکی پیدا میکند و باد می‌کند.( می‌توانید در این مرحله کمی پنیر پیتزا هم اضافه کنید.)

پختن املت مکزیکی

بعد از اینکه از پختن کامل املت مطمئن شدید، مانند شکل زیر به آرامی و به کمک چنگال آن را تا کنید به طوری که مواد داخل آن نریزد.

تا کردن املت مکزیکی

املت را کاملا تا کنید تا مانند شکل زیر شود و سپس به آرامی آن را در ظزف دلخواه خود سرو و نوش جان کنید.

سرو کردن املت مکزیکیامیدواریم از طعم این املت لذت ببرید. نوش جان!

دسته‌ها: انواع غذای اصلی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *