طرز تهیه “اسکرامبل اگ”(scrambled eggs) 🍳در ۱۰ دقیقه؛ آسون و خوشمزه!

منتشرشده توسط saman در تاریخ

طرز تیه اسکرامبل اگ خونگی

اسکرامبل اگ، چیزی شبیه به املت است؛ البته تفاوت‌هایی در نحوه پخت آن وجود دارد. برای اینکه تخم مرغ ها در اسکرامبل شل یا سفت نشوند، لازم است که چند نکته مهم را رعایت کنید. در این آموزش مرحله به مرحله، به شما میگوییم چطور یک اسکرامبل اگ بی نقص تهیه کنید!

یکی از نکته های مهم برای خوشمزه‌تر شدن اسکرامبل اگ این است که هرگز تخم مرغ ها را در ماهیتابه نشکنید. برای این کار حتما از یک ظرف جداگانه استفاده کنید؛ درست است که با این روش یک ظرف بیشتر کثیف میشود! ولی طعم غذای شما خیلی بهتر میشود. پس ارزشش را دارد.

تخم مرغ ها را در یک ظرف تمیز بشکنید و هم بزنید. لازم نیست هم زدن را برای مدت خیلی طولانی ادامه دهید. فقط تا جایی هم بزنید که زرده و سفیده باهم مخلوط و یک دست شوند. کمی نمک و فلفل سیاه به آن اضافه کنید. در این مرحله میتوانید تمام ادویه های دلخواه خود ماندد پاپریکا و زردچوبه را نیز اضافه کنید.

هم زدن تخم مرغ برای اسکرامبل اگ

معمولا در سایر دستورهای اسکرامبل اگ، از شیر و خامه هم استفاده میشود. ولی ما از این ۲ مواد غذایی استفاده نمی‌کنیم و بدون استفاده از انها هم میتوانید طعم فوق العاده ای را تجربه کنید. نکته مهم بعدی این است که حتما از حرارت پایین در تمام مراحل پخت استفاده کنید. حرارت بالا با عث خشک شدن و بد فرم شدن تخم مرغ ها میشود و روی مزه آنها هم تاثیر دارد.

ماهیتابه‌ای با اندازه مناسب انتخاب کنید و آن را روی حرارت ملایم بگذارید. میتوانید از کره یا روغن استفاده کنید؛ تجربه نشان داده است که استفاده از کره بتعث بهتر شدن طعم اسکرامبل اگ میشود.

پختن اسکرامبل با کره

مایع حاصل از هم زدن تخم مرغ ها را به آرامی درون تابه بریزید، به طوری که تمام سطح تابه را بپوشاند. اندازه تابه باید به گونه ای باشد که لایه تخم مرغ ها زیاد نازک یا کلفت نشود. زمانی که تخم مرغ‌ها در تمام سطح تابه پخش شدند، به کمک لیسک یا دستگیره چوبی، مانند شکل مواد را حرکت دهید تا ثابت نمانند و حالت ته دیگی به وجود نیاید.

اسکرامبل کردن تخم مرغ

بعد از چند دقیقه تخم مرغ ها را فولد کنید. ( منظور از فولد کردن این است که بدون هم زدن، لایه زیرین رو رو بیاورید) این کار باعث میشود تخم مرغ ها حالت نرم و خامه ای دلچسبی بگیرند. فولد کردن را تا زمانی که تمام مایع تخم مرغ بپزد ادامه دهید.

فولد کردن اسکرامبل چگونه است؟

اسکرامبل اگ خوشمزه شما آمادست! آن را میتوانید همراه با نون تست یا هر نان دلخواهی میل کنید. نوش جان!

آموزش مرحله به مرحله اسکرامبل اگ

دسته‌ها: انواع غذای اصلی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *